Do góry

Moc nawilżenia

Sucha skóra to najczęściej początek długotrwałych problemów z cerą. W sposób nieprawidłowy produkuje tłuszcz, który ma ją chronić przed zakażeniami i ucieczką wilgoci. Skóra staje się bezbronna, szorstka, zaczerwieniona, pojawiają się na niej drobne zmarszczki. Jeżeli problem się nasila, skóra sucha zaczyna się łuszczyć, rozwarstwiać, swędzi, łatwo o jej podrażnienie. Drapanie i wysuszenie prowadzą do powstania jeszcze głębszych pęknięć, a nawet krwawienia czy nadkażenia bakteryjnego. W niektórych chorobach dermatologicznych, takich jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wyprysk kontaktowy, wyprysk alergiczny, wyprysk podudzi, stosowanie środków myjących lub częsty kontakt z wodą dodatkowo nasilają zjawisko suchej skóry.

 

Przyczyny powstawania suchej skóry:

  • działanie zewnętrznych czynników fizycznych (np. wysokiej temperatury, słońca) i chemicznych (np. detergentów, spirytusu salicylowego, rozpuszczalników organicznych)
  • ciepłe i suche pomieszczenia, gorące i długie kąpiele, duże różnice temperatur (wewnątrz i na zewnątrz), drażnienie i tarcie odzieżą wierzchnią
    • częste korzystanie z basenów z chlorowaną wodą
  • upływ czasu: z wiekiem maleje zawartość wody w skórze, zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych, które ją natłuszczają.

Problem suchej skóry dotyczy 75 proc. ludzi po 64. roku życia.

Leczenie suchej skóry polega przede wszystkim na jej prawidłowej pielęgnacji.


Zaleca się:

  • mocno nawilżający profesjonalny krem, które pobudzają wytwarzanie lipidów i przywracają skórze suchej prawidłową warstwę ochronną. Np. Yasumi Ultimate Moisture Hydrating Cream. Zawarte w preparacie kolagen morski i chitosan tworzą film ochronny na powierzchni skóry, który zapobiega utracie wody, a witamina E przyspiesza regenerację i odbudowę naskórka. Niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry składników mineralnych, m.in. wapnia,magnezu, jodu i cynku dostarczają algi morskie. zawarte w preparacie.
  • nawilżanie skóry kilkakrotnie w ciągu dnia.
  • konsultacje z kosmetologiem w celu dobrania silnie i głęboko nawilżających zabiegów. Szczególnie polecamy zabieg Głębokie HyaluroNawilżenie, który długotrwale koi suchą skórę, głęboko ją odżywia i pozostawia wyjątkowo gładką. 

W przypadku świądu dobrze jest stosować środki o działaniu przeciwświądowym, łagodzącym, chłodzącym (z mentolem, kamforą). W poważniejszych przypadkach lekarz poleci też odpowiednie zewnętrzne środki przeciwzapalne i przeciwhistaminowe.

Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 59 

Zobacz inne porady

 

Depilacja BIKINI

"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."

Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.

Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!

Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!

Wiecej przeczytasz tutaj.

Pozbądź się przebarwień

Przebarwienia szpecą i postarzają. Brązowe plamy najczęściej występują na czole, policzkach, nosie, rzadko na żuchwie. W czasach młodości naszych mam przebarwienia były rzadkością. Dzisiaj trudno znaleźć kobietę, która ich nie ma. 

Dowiedz się więcej.