Do góry

Pokonajmy cellulit

Yasumi pomoże Ci zlikwidować cellulit

Powstawaniu cellulitu sprzyja nieprawidłowe odżywianie się (dieta wysokokaloryczna, kawa, alkohol), statyczny tryb życia, stres, środki antykoncepcyjne, papierosy, ucisk spowodowany ciasnym ubraniem. Nie bez znaczania są również uwarunkowania genetyczne. Jak z nim walczyć?

W ostatnich kilkunastu latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie tym defektem, gdyż okazało się, że nieregularne, podskórne guzki i zgrubienia (nazywane często skórką pomarańczową lub materacem) ma większość kobiet, nawet młodych i szczupłych. 

Cellulit to zmiany patologiczne w podskórnej tkance tłuszczowej. Zaczynają się od zaburzeń mikrokrążenia krwi i limfy. Zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych. W przestrzeni międzykomórkowej gromadzi się płyn. Jednocześnie komórki tkanki tłuszczowej powiększają swoją objętość i wzmacniają ucisk na naczynia włosowate, zwiększając przepuszczalność ich ścian. Wokół komórek tłuszczowych zajętego obszaru pojawiają się mikrotętniaki, może dojść do mikrozatorów i żylnych teleangiektazji (pajączków) oraz do zmniejszenia stężenia kwasu hialuronowego. Skóra w tym miejscu staje się sucha i mniej elastyczna. To na tym zaawansowanym etapie pojawiają się widoczne zgrubienia i nierówności najczęściej w okolicy bioder, na udach, wewnętrznej stronie kolan, na pośladkach, ramionach oraz w okolicach łokci. 

 

CELLULIT ROZWIJA SIĘ ETAPAMI

I stadium: skóra jest gładka podczas stania i leżenia, natomiast po ujęciu w fałd (test szczypania) pojawiają się nierówności (zjawisko materaca)

II stadium: nierówności skóry widać w pozycji stojącej, ale w leżącej skóra jest gładka

III (zaawansowane) stadium: skóra jest pagórkowata, zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. 

 

JAK WALCZYĆ Z CELLULITEM?

  • zmienić dietę (ograniczyć picie kawy, alkoholu, jedzenie wysokokalorycznych potraw)
  • zwiększyć aktywność fizyczną
  • zrezygnować z obcistych spodni i papierosów
  • warto poddawać się zabiegom poprawiającym mikrokrążenie, pobudzającym ruch limfy, zmniejszającym zatrzymywanie wody oraz stymulującym procesy metabolizmu skóry. Najczęściej stosowane zabiegi to drenaż limfatyczny, masaż próżniowy, masaże.
  • jako uzupełnienie kuracji w gabinecie należy stosować zewnętrznie profesjonalne preparaty. Składniki aktywne nowoczesnych preparatów, np. YASUMI ThermoActive Gel ujędrniają skórę, wyrównują jej zagłębienia

 

Opracowanie na podstawie: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 12

 

Zobacz inne porady

 

Depilacja BIKINI

"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."

Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.

Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!

Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!

Wiecej przeczytasz tutaj.

Idealnie zadbana wrażliwa skóra

Wrażliwa skóra jest skłonna do zaczerwienienia, wysychania, zmian zapalnych, swędzenia, pieczenia. Osoby z taką cerą mają często uczucie ściągania, zwłaszcza bezpośrednio po umyciu twarzy.

Dowiedz się więcej.